Site Loader

Uczę się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa to druga część pochodząca ze słynnej serii autorstwa Marty Galewskiej-Kustry, która pomaga dzieciom poznać wiele słów używanych w codziennych sytuacjach życiowych. Książeczki będą przydatne dla około 2-letnich maluchów zaczynających mówić, a także dla starszych dzieci, które mają problemy logopedyczne.

Nauka pierwszych słówek

W książce “Pucio mówi pierwsze słowa” dzieci dowiadują się jak wygląda dzień urodzin głównego bohatera. Pucio budzi się, ubiera, je śniadanie z rodzicami oraz siostrą Misią, a potem idzie do przedszkola. Następnie wybiera się na zakupy, na basen i świętuje swoje urodziny z całą rodziną. Wieczorem po całym dniu pełnym wrażeń kładzie się spać. Dzięki tej prostej historii z życia Pucia dzieci będą mogły się z nim utożsamić. W książce zamieszczone zostały krótkie teksty z dialogami opowiadające o każdej czynności małego bohatera, ilustracje i pojedyncze obiekty z podpisami. Za pomocą krótkich pytań: “co robi?”, “co to?”, “kto to?”, “jaki?” maluchy będą mogły same powiedzieć co widzą na obrazkach. Książeczka będzie również pomocna dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Na pierwszych stronach znajdują się wskazówki dla rodziców podpowiadające jak należy z nich korzystać, aby jak najlepiej wspierać rozwój mowy u najmłodszych. Zamieszczona została także galeria postaci występujących w historii. Na ostatnich stronach znajduje się słowniczek dzięki czemu można sprawdzić czy dziecko zapamiętało poszczególne słowa.

Seria o Puciu

Książki o przygodach chłopca o imieniu Pucio wydane zostały przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia i należą do serii “Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Pomagają one sprawdzać rodzicom czy mowa ich dzieci rozwija się w prawidłowy sposób i czy nie będą potrzebne wizyty u logopedy. Publikacje zawierają duże i sztywne kartki oraz kolorowe i oryginalne ilustracje, których autorką jest Joanna Kłos. Pozostałe książki z tej serii to:

  • “Pucio uczy się mówić”
  • “Pucio i ćwiczenia z mówienia”
  • “Pucio na wakacjach”
  • “Pucio umie opowiadać”
  • “Pucio zabawy gestem i dźwiękiem”
  • “Co robi Pucio”
  • “Pucio mówi dzień dobry”
  • “Pucio mówi dobranoc”.

Autorki

Marta Galewska-Kustra jest dyplomowanym logopedą i pedagogiem dziecięcym. Zajmuje się terapią dla dzieci z zaburzeniami mowy. Oprócz książek o Puciu stworzyła również bestsellerową serię “Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” i publikacje naukowe na temat rozwoju kreatywności u dzieci.

Joanna Kłos jest za zawodu grafikiem. Ukończyła studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od pewnego czasu zajmuje się również ilustrowaniem publikacji dla dzieci. Wykonała ilustracje do książek takich jak: “Czarownice są wśród nas”, “Michał i 38”, “Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza”.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Michał